Almanya, bisiklet turizminin en çok geliştiği Avrupa ülkelerinden bir tanesi. Bisiklet Rotaları ağı çok geniş ve her tür bisiklet kullanıcısına uygun rotalar sunmakta. Araçlarla yolu hiç paylaşmak zorunda kalmadan yüzlerce kilometre pedal çevirebilirsiniz. Ayrıca bisiklet dostu işletmelerin sunduğu hizmetler, bisikletle ilk kez seyahat eden kişilerin hayatlarını kolaylaştırıyor.

almanya gezi bisiklet rotalari

Yollar ve Rotalar: Bisiklet yolları ağı geniş ve otoyollardan ayrı. Şehirlerde araçlarla aynı yolu kullanmak zorunda kalsanız bile araç şöforları dikkatli ve saygılı. Şehir merkezlerinde araç hız sınırı bir çok yerde 30km/h, yollar güvenli.

200’den fazla uzun bisiklet rotası bulunan ülkede bisikletle tatil yapmak özellikle ailelerin tercih listelerinin başında geliyor. 70bin kmlik bisiklet rotalarından birisini seçmek ise size kalmış. Rotalar ve pratik bilgiler için inceleyebileceğiniz websitesi: germany-travel.

Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı EUROVELO ‘nun 9 rotası Almanya üzerinden geçiyor. Bu rotalar arasından kendinize uygun bir tanesini seçebilirsiniz.

almanya eurovelo bisiklet rotalari

Konaklama: Bisiklet rotaları üzerinde çadır kamp alanları ve içinde ihtiyacınız olan herşeyin sunulduğu hizmetler bulunuyor. Sıcak duş, çamaşır ve kurutma makineleri, kıyafetlerinizi asabileceğiniz kurutma odaları, kapalı mutfaklar vs.

Bisiklet dostu işletme ve oteller için tıklayın.

Ulaşım: Türkiye’den Almanya’ya direk uçan bir çok tarifeli ve charter havayolu şirketi bulunuyor. Almanya’da ise hızlı tren hariç (ICE-InterCityExpress) diğer trenlere bisiklet için günlük ufak bir ücret ödeyerek binebilirsiniz.

Bisiklet Gezi Yazıları – Almanya

Bodensee- Königssee Bisiklet Rotası Alplerin eteklerine paralel çok güzel bir parkur. Rotanın etapları ve detayları için websitesine göz atabilirsiniz.

2007 yılında 500 km’lik rotada pedal çevirip izlenimlerimizi aktardığımız gezi yazısı ve fotoğrafları için tıklayın.

Almanya’da bulunan, otomobilsiz tatil konseptini destekleyen Alplerin İncileri (Alpine Pearls) kentlerinden Bad Reichenhall ve Berchtesgarden bisiklet turu yazı ve fotoğrafları için tıklayın.

[vc_empty_space height=”35px”][rs_divider][vc_empty_space height=”35px”]
[posts-by-tag tags = "almanya" thumbnail = "true" number = "1000"][/posts-by-tag]