Fransa, dünyanın en ünlü bisiklet yarışının evsahibi, uzun zamandır bisikletli turistler tarafından ziyaret edilen populer bir destinasyon.

Muhteşem coğrafyası, lezziz mutfağı, işaretli bisiklet rotaları ile Avrupa’nın en önemli bisiklet turizmi merkezlerinden birisi olmasına şaşırmamak gerekiyor.

fransa pireneler daglari bisiklet

Rotalar: 20 bin kilometre uzunluğunda ulusal bisiklet rotaları ağı bulunuyor.

Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı EUROVELO 7, ülkede 7000 kilomete uzunluğunda bir parkuru kapsamaktadır.

Okyanus kenarındaki EUROVELO 1, Paris’ten geçen EUROVELO 3, güney kıyılarındaki EUROVELO 8 ve diğer EUROVELO rotaları hakkında bilgiye eurovelo websitesinden ulaşabilirsiniz.

Fransa’yı bisikletle keşfetmek için rotalar, destinasyonlar ve pratik bilgilerle dolu dolu bir websitesi: francevelotourisme.com diğeri de www.freewheelingfrance.com

Harita: Institut Geographique National (IGN) France Cycle Touring Map ve Reise Know-How France tercih edilebilir.

Konaklama: Yerleşim yerlerine yakın bir çok çadır kamp seçeneği bulunuyor. “wild camping” için ise uygun spotlar bulunabilir.

Ulaşım: Fransa’nın farklı kentlerine Türkiye’den bir çok farklı havayolu fiması ile uçabilirsiniz. Ülke içinde uzun mesafeler için ise trenlere bisikletle binebilirsiniz.

Fransa bisiklet turu

Bisiklet Gezi Yazıları – Fransa

Fransa-İtalya sınırından başlayan Nice üzerinden, güney sahillerinde ve daha sonra İspanya sınırına pedal çevirdiğimiz EUROVELO 8’i ve Andorra’yı da kapsayan bisiklet turumuzun yazısını okumak için tıklayın.

[vc_empty_space height=”35px”][rs_divider][vc_empty_space height=”35px”]
[posts-by-tag tags = "fransa" thumbnail = "true" number = "1000"][/posts-by-tag]