Arjantin, doğa severler için bir çok alternatif bisiklet turu rota seçenekleri sunuyor.

Ülke uçsuz bucaksız bir coğrafyada. Okyanuz kıyısında bulunan Buenos Aires’den And Dağlarının eteklerindeki Salta’ya kadar birbirinden farklı bölgeler, farklı deneyimler sunuyor.

Rotalar: Mendoza-Salta arasında bulunan parkurda milli parklar, doğal yaşam alanları, dünyanın en az yağış alan alanları bulunuyor. Anayollara paralel yan yollar ise sakin ve güvenli.

Harita: Reise know-how

Konaklama: Arjantin’in en çok sevdiğim yanlarından ilki köy meydanlarında bulunan ücretsiz internet, ikincisi ile hemen hemen her yerleşim yerinde bulunan piknik ve mangal alanları. Elektrik, su ve oturma yerlerinin bulunduğu bu minik parklar akşam çadır kurmak için çok uygun. Hem de güvenli.

Uygun fiyatlı pansiyon, küçük otel seçenekleri bulmak da kolay.

Ulaşım: Şehirlerarası otobüsler bisiklet taşımayı kabul ediyorlar. Önceden gidip bilet alırken konuşmakta fayda var.

arjantin valle fertil

Bisiklet Gezi Yazıları – Arjantin

Şili’den başlayan Güney Amerika bisiklet turumuzun ikinci durağı Arjantin oldu. Şili’den Arjantin’e dönemeçleri ile ünlü Los Libertadores geçidinden geçeren giriş yaptık. Mendoza’da dinlendik ve Valle Fertil‘e pedal çevirdik. Dünya’nın en az yağış alan dolayısıyla çok iyi korunmuş Ay Vadisi – Ischigualasto (cansız topraklar) ve ardından Talampaya Milli Parkı’nı ziyaret ettik. Macera rotası Route 40 ‘ı izleyerek Cafayate sonra da Salta‘ya ulaştık. San Pedro de Atacama‘yı görmek için bize “sakın ordan gitmedyin” dedikleri Paso de Sico geçidinden Şili’ye geçtik.

[vc_empty_space height=”35px”][rs_divider][vc_empty_space height=”35px”]
[posts-by-tag tags = "Arjantin" thumbnail = "true" number = "1000"][/posts-by-tag]