Bisikletli yolculukları tercih edenler için türkçe içerikli seyahat rehberi olmadığını fark ettiğim için bisikletizm’de bu şekilde bir kategori oluşturdum. Bisikletli seyahat için destinasyonu seçtikten sonra nelere dikkat edilmesi gerekiyor, farklı ülkelerdeki bisiklet rotaları ağı, konaklama imkanı, ulaşım seçenekleri, yol haritaları ve pratik bilgileri sürekli olarak güncellemeye özen gösteriyorum.

bisiklet seyahat rehberi

Umarım bu bilgiler sizin için faydalı olur.

Tatillerinizi otomobilsiz yapmaya karar verdiniz. Peki ya şimdi be olarak? Bisikletle seyahate çıkmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

Bisikletle uzun bir seyahate yola çıkmadan önce biraz ısınma turları yapmakta fayda var. Hem bisikletinizi tanımak hem de ekipmanlarınızı test etmek için haftasonları bisikletle gezi fırsatları yaratın.

Yurtiçi veya yurtdışında bisiklet turu yapmaya hazırsınız. O zaman yanınıza alacaklarınızın listesine bir göz atın.

Bisikletle seyahatin vazgeçilmezleri sadece bisiklet ve ekipman değildir. Diğer konulara da göz atın. Burada.

Seyahat Rehberi

Gideceğiniz ülkeyi seçtiniz. Ulaşım?

Bisikleti uçakta nasıl taşıyacağım? Bisikletle otobüse binebilir miyim? Bisiklet ve tren yolculuklarında nelere dikkat etmem gerekiyor?

Ulaşım konusunu çözdünüz ve artık tur başlıyor. Seçtiğiniz rotayı akıllı telefonunuzdaki mobil uygulamadan izleyebilir veya harita kullanabilirsiniz.

Rotada ilerlerken bazı ülkelerse sorunsuzca çadırda konaklayabilirken bazı ülkelerde pansiyon tercih edebilirsiniz. Küçük marketlerden veya pazarlardan taze meyve ve sebze temin edebilir, kamp ocağınızda yemek pişirebilir veya bölgenin özel yemeklerini denemek için uygun lokantalarda molalar verebilirsiniz. Bisiklet dostu işletmeler sunan, bisiklet turizminin ilerlemiş olduğu bölgelerde kendinizi şımartabilirsiniz.  Issız dağlarda, macera peşinde olabilirsiniz.

Bisikletle ilk yolculuğunuzu yaptınız ve çok sevdiniz. Bundan sonra tatillerinizi bisikletle geçireceksiniz. Gezdiğiniz ülkeler hakkında pratik bilgileri ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz bana yazın.

ALMANYA , AVUSTURYA, DANİMARKA, FRANSA, İNGİLTERE, İTALYA, İSPANYA, İSVİÇRE, İZLANDA, TÜRKİYE, YUNANİSTAN

ARJANTİN, BOLİVYA, PERU, ŞİLİ

ÜRDÜN, TAYLAND, FAS