Danimarkalılar için bisiklet “elektrik süpürgesi gibi bir araç”. Herkes kullanıyor, faydalanıyor ama kimse elektrik süpürgesi ile poz verip üzerine şiirler, şarkılar yazmıyor.

Bisiklet, yaşamın bir parçası. Danimarka’ya yolunuz düşerse, siz de bisikletle hareket etmenin tadını çıkarın. Süper fit olmanıza gerek yok. En yüksek tepe 170 mt. Soluk soluğa kalmadan ve yorulmadan haftalarca bisikletle gezebilirsiniz. Ülkenin her yerinde bisiklet kiralamak ve tamir ettirmek için imkanlar sınırsız.

Otomobil şoförleri aynı zamanda bisiklet kullanıcıları; dolayısıyla saygılı ve dikkatliler.

danimarka bisiklet rotalari

Rotalar: Danimarka’da 12.000 km işaretlenmiş bisiklet rotaları ağı bulunuyor. Bisikletle seyahat etmek, güvenli, keyifli ve konforlu. Şehir merkezlerinde bisiklete binmekten korkmanıza gerek yok; şehirlerde arabadan çok bisiklet var.

Danimarka’da Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı – EUROVELO ‘yu kullanmak isterseniz ayrıntılı bilgi burada: www.eurovelo.com/en/cycling-in/denmark

Harita ve Mobil Uygulamalar:

Nordic Travel Trade tarafından hazırlanmış Danimarka Haritası ( 1:500.000)’nda ulusal ve bölgesel bisiklet rotalarını ve bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca haritada oteller ve çadır kamp alanları da işaretlenmiş.

Rotanızı online olarak planlamak isterseniz Danimarka Bisikletliler Federasyonu tarafından hazırlanmış siteden yararlanabilirsiniz: www.cyclistic.dk/en

Mobil uygulama BIKE & CAMP DK’i de akıllı telefonunuza indirmayi unutmayın.

Kopanhag Bisiklet

Copenhagen Card

Konaklama: Ülkedeki tüm konaklama seçenekleri bisiklet dostu. Bed&Breakfast veya Çadır Kamp seçenekleri için visitdenmark websitesine bakabilirsiniz. Danimarka’da 570 tane kamping bulunuyor ve kişi başı ücret ortalama 75DKK.

Ulaşım: Türkiye’den THY ve Sunexpress ile Kopenhag’a direk uçuşlar bulunuyor. Kendi bisikletinizi ektra ücret ödeyerek yanınızda götürebilir veya Kopenhag’da bulunan 600 küsür bisiklet dükkanından birinden istediğiniz bisikleti kiralayabilirsiniz.

Danimarka’da toplu taşama araçlarına (metro, tren, otobüs) bisikletle binebilirsiniz.

danimarka bisiklet

Danimarka Bisiklet Gezi Yazıları

Kopenhag şehrini gezmek için mutlaka 2-3 gün ayırmalısınız. Şehirde bisikletle hareket etmek harika hissettiriyor. Kopenhag’daki müzeleri ve sarayları uygun bir fiyata gezmek için Copenhagen Card alabilirsiniz. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler ve bisiklet rotası için tıklayın.

danimarka bisiklet rotalari

Kopenhag’dan kuzeye doğru, Hamlet’in sarayı Kromburg’a günübirlik bir gezi rotası için tıklayın.

[vc_empty_space height=”35px”][rs_divider][vc_empty_space height=”35px”]
[posts-by-tag tags = "danimarka" thumbnail = "true" number = "1000"][/posts-by-tag]