Skip to main content
Ekipman

Bisiklet çantası ve içindekiler

By 27/04/2011Kasım 30th, 2018No Comments

14 haftalık bisiklet turu için bisiklet çantası na neler koyuyoruz ve yanımıza neler alıyoruz?

Bisiklet ile seyahat ederken yanımıza aldığımız ekipmanın bazı faktörler bağlı.

Güney Amerika’da şu anda sonbahar, yavaş yavaş kış geliyor. Haftalarca 4000 metre rakımlı bölgelerde pedal çevireceğiz. Turun son haftalarında tropik enlemlerdeki Peru’da olacağız.

Hem kışa hem de yaza hazırlık yaptık.

Yanımızda götüreceğimiz herşeyi tek tek kontrol ettik. Ekipmanın hafif, dayanıklı ve küçük hacimli olmasına dikkat ettik.

Hilleberg NAMMATJ 3 marka evimiz bizi rüzgardan, yağmurdan ve fırtınadan koruyacak.

Toplayınca minicik olan ve kuş gibi hafif isomatlarımız bize yatak olacak, VAUDE uyku tulumlarımız da yorgan.

ICEBREAKER‘ın merinos yününden çamaşırları bizi soğuk günlerde ısıtacak, sıcak günlerde terletmeyecek, günlerce yıkanmasa da kokmayacak, yıkandığında da hemen kuruyacak.

GORE WINDSTOPPER ceketi ve pantalonu sabah giyeceğiz akşam yatarken çıkaracağız.

Rüzgar geçirmez kıyafetlerin dışında kişi başı birer su geçirmez ceket ve pantalon, su geçirmez çorap, ikişer yün çorap, bere ve şapka, yazlık ve kışlık eldiven koyduk çantamıza.

Mutfak için iki küçük tenceremiz, iki plastik kasemiz, SPORK yani kaşık-çatalımız, tuzumuz şekerimiz ve basit menumüzdeki basit yemeklerimize tat vermesi için biraz baharatımız var. PRIMUS benzinli ocağımız bizi hiç yarı yolda bırakmadı.

İlk yardım çantamızı tüm turlarımızda yanıma alıyoruz, neyseki şu ana kadar sadece içinden düğme dikmek için iğne ve ipliği kullandık…

Güneş kremi (50 Faktör), sabun, diş fırçası, ıslak mendil, kulak tıpası (gürültülü kamp yerlerinde uyumak için tek çözüm)…

Bisiklet için yedek parçalar: Yedek iç lastik, jant teli,zincir yağı,multi tool ve ve ve… Bu Paolo’nun alanı. Ona sormak gerek.

Bu arada, bu markaların isimlerini büyük yazmamın nedeni onlara bir borcum olmasından değil (hayır bize sponsor olmadılar) sadece bu ürünleri denediğimiz ve çok memnun kaldığımız için.

Gördüklerimizi paylaşmak için fotoğraf makinelerimiz. Ben bir Canon G11 kullanıyorum, Paolo ise PENTAK K5. Ve ilk kez yanımıza Notebook alıyoruz. Online günlüklerimizi sık sık güncelleyelim diye.

Hayatımız işte bu küçük çantaların içinde…

Bisikletler kartonlarda, eşyalar çantalarda. Biz hazırız. Bugün yola çıkıyoruz.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

No Comments

Yorum yaz