Skip to main content
Gezi Yazıları

Arjantin : Salta, place of rest

By 06/06/2011Kasım 25th, 2015No Comments

Aslında Salta ‘da bu kadar uzun kalmayı planlamamıştık. Cafayate, Salta arasındaki unutulmaz yolculuğun ardından çamarşırları yıkatıp, bisiklet için yedek parça ve yiyecek alıp yolumuza devam edecektik.

Şili’ye hangi geçitten geçmek istediğimize karar verdik. Salta’dan San Dedro de Atacama’ya (Şili) gitmek için iki yol var. Birisi Passo el Jama (4400 metre, asfalt, araç trafiği yoğun) diğeri de Passo de Sico (4458 metre, toprak, trafik yok, muhteşem manzara). Bu kararı almak için Pikes on Bikes internet sitesinde saatler geçirdik. Harriet ve Neil sadece imkansız yollarda pedal çevirmemiş bir taraftan yolların detaylı raporlarını hazırlamışlar.

Salta’dan sabırsızlık içinde ayrılmayı beklerken bankamız ile yaşadığımız bir problem bizi bir kaç gün daha şehre/internete/telefona bağladı.

Bu bölgenin yerli halkı burada ‘dinleme yeri’ ismini vermiş. İspanyol, italyan ve arap göçmenlerin etkisi ile rengarenk kentte dinlendik.

Salta katedral

Katedral

salta

Kapalı Çarşı

salta kilise

Kilise

salta

Leo, Brezilyalı ve Matt Amerikalı bisikletçi

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz