Skip to main content
Bisikletizm

Deprem bölgesinde çocuklar için bisiklet dayanışması başladı

Depremde en büyük yıkımı yaşayan illerden olan Hatay’daki çocuklar için bisiklet kampanyası başlatıldı. Yeni veya kullanılmayan bisikletler Özgürlüğe Pedal ve Dayanışma Gönüllüleri aracılığıyla çocuklara ulaştırılacak.

Özgürlüğe Pedal Bisiklet Topluluğu ve Dayanışma Gönülleri, Hatay’daki çocuklar için bisiklet kampanyası başlattı. Kampanyada Hatay’ın İskenderun ve Defne ilçelerine bisiklet alanlarının kurulması planlanıyor. Yeni ya da kullanılmayan bisikletler Dayanışma Gönüllüleri aracılığıyla çocuklara ulaştırılacak.

Kampanyaya destek vermek isteyen kişi ve kuruluşlar, kullanmadıkları veya yeni aldıkları bisikletleri göndermeleri isteniyor. Konuyla ilgili olarak, her ikisi de öğretmen olan Özgür Bey 05052424323
ya da Ekrem Bey 05019120343 ile iletişim kurabilirsiniz.

Dayanışmaya katkı sunmak isteyenlerin, bisikletleri; “Mustafa Kemal Mahallesi Hasan Ali Yücel Caddesi Hacıbektaş Cemevi Karşısı İskenderun/Hatay” adresine göndermeleri istendi.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz