Skip to main content
EtkinlikGündem

Don Kişot Bisiklet Kolektifi ve Bisiklet Çalıştayı

Don Kişot Bisiklet Kolektifi, İstanbul merkezli barışçıl aktivist bir kolektif ve yıl boyunca bisiklet sürmeyi özendiren, mümkün hale getiren ve savunan etkinlikler yapıyor.

Manifestosunda büyük harflerle ‘doğa biziz, bisiklet bize bunu hatırlatıyor’ yazıyor. Kolektifin 2015 yılında kurulduğu günden beri yaptığı faaliyetleri websitesinde bulabilirsiniz.

Kolektifin bu yıl ikinci kez organize ettiği Bisiklet ve Kent Çalıştayı, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde 13:00-19:00 arasında İstanbul Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Karaköy’de yapılacak. Katılım ücretsiz.

don-kisot-bisiklet-kolektifiDon Kişot Kolektifi Bisiklet ve Kent Çalıştayı

Bisiklet ve Kent Çalıştayı’nın sloganı “Gezegeni kurtarmak istiyor olamaz mıyız?” olarak belirlendi. Geçen yıla oranla bu yıl hem daha fazla içerik hem de çeşitli etkinlikler bulunuyor. Sunum, workshop ve çeşitli etkinlikler ile bir program hazırlanmış.bisiklet-calistayi-istanbul

 

Bisiklet Çalıştayının gündeminde sıradaki konular bulunuyor: ulaşımda bisikletin önemi ve ulaşım sorunlarının çözümündeki rolü, metropolde yaşayan bisikletlilerin sorunları ve çözüm önerileri, bisikletin insanları nasıl aktivistleştirdiği ve erişilebilirlik.

Etkinlik web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz