Skip to main content
Gezi YazılarıTürkiye

Bursa Mysia Bisiklet Rotası

By 08/03/2017Aralık 15th, 2018No Comments

Mysia Bisiklet Rotası,  Bursa

Orhaneli yolu üzerinde etrafı ormanlarla kaplı, kendine özgü mimarisi ile ünlü Misi (Gümüştepe)’den başlayan ve son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Ulubat Gölü kıyısındaki Gölyazı’ya ulaşan 50 kilometrelik Mysia Doğa Parkuru, bisiklet severlere ilkbaharda görsel bir şölen sunuyor.

bursa mysia bisiklet rotasi

Antik dönemin iki önemli yerleşim yerini muhteşem patikalarla birbirine bağlayan Mysia Yolları, bizler için Bursa ve çevresinin tarihini, kültürünü ve özellikle kırsal yaşamını tanımak için de harika bir fırsata dönüşüyor.

mysia bisiklet yolu

Misi (Gümüştepe)’den yola çıktıktan kısa bir süre sonra Dağyenice köyü meydanında bulunan asırlık çınar ağacının altında kahve molası için Maksempınarı’ndan inerken ise Gölyazı’yı fotoğraflamak için mutlaka durmalısınız. Yanınızda sırt çantanız varsa köy ekmeği veya tarhana gibi ürünler alabilirsiniz. Asfalt ve toprak yollardan oluşan orman parkuru ara ara trafiğin yoğun olmadığı araç yollarından da geçiyor.

mysia bisiklet rotasi

Ulubat Gölü kıyısındaki Gölyazı’nın etrafı ilkbahar aylarında rengarenk çiçeklerle kaplanırken, bu mevsim aynı zamanda göçmen kuşları gözlemlemek için de en uygun zaman.

mysia golyazi bisiklet rotasiMysia Bisiklet Rotası

  • Akıllı telefonunuza indireceğiniz QR Code Reader uygulaması ile Mysia  Yolları üzerinde bulunan tabelalardaki kodları okutarak bulunduğunuz yeri haritada görebilir ve gideceğiniz yönü seçebilirsiniz.
  • Yürüyüş parkurunda kırmızı-beyaz çizgileri veya bisiklet parkurunda sarı renkli üçgen sembolleri takip edebilirsiniz.

Mysia Yolları, yürüyüş ve bisiklet parkuru hakkında ayrıntılı bilgi için Nilüfer Belediyesi websitesinde bulunan Mysia Rotaları broşürünü inceleyebilirsiniz.

Gölyazı ve çevresinde gezilecek yerler nerelerdir diye merak ediyorsanız gezitta.com çok güzel bir yazı hazırlamış, bakın bakalım beğenecek misiniz.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz