Skip to main content
Bisikletizm

velotürk

By 22/08/2014Aralık 6th, 2015One Comment

Velotürk çok özel bir takım.

Bisiklet tutkusunun bir araya getirdiği beş kişi. Yaşları da farklı, meslekleri de. Ama iki teker üzerine çıkınca bütün farklılıklarından arınıyorlar; çünkü bisiklet onlara tek bir insanmış gibi hareket etmeyi öğretiyor. Aralarında yönetici de var, şef de gazeteci de..

VeloTürk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki çocuklara karne hediyesi olarak bisiklet vermek için bir araya geldi. Bisiklete binmekten aldıkları mutluluğu, imkanları kısıtlı 1000 çocuğun da yaşamasını istediler. Bu proje kapsamında Velotürk Avrupa’da belirledikleri zorlu yol yarışlarına katılıp bir sosyal farkındalık yaratıp sponsor markaların desteğiyle 1000 bisikleti çocuklara ulaştırıyorlar.

Takım bu haftasonu (23-24 Ağustos) 24 saat süren le mans bisiklet yarışı için Fransa’dalar. Bol Şans VeloTürk!

velotürk

Sarper Günsal (1964) En büyük tutkusu bisiklet ve bisiklet yarışları. Eurosport Türkiye kanalında bisiklet yorumculuğu yapmakta. 40 yaşından sonra bisiklete binmenin güzelliğini tekrar keşfetti. Son dönemde, grup halinde pedal çevirmek için #VeloSlow adı altında bir oluşum başlattı. Evli, 2 çocuk, 8 bisiklet babası.

Arda Türkmen (1975) Saint Benoit ve ardından Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 2010 yılından bu yana CNN Türk kanalındaki “Arda’nın Mutfağı” programını hazırlıyor. İstanbul’da Forneria  isimli bir lokantası var.

Okan Can Yankır (1979) Stockholm doğumlu. Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümü mezunu. GQ Türkiye’nin yayın yönetmeni. Dağ bisikleti sevdalısıyken grup üyelerinden gelen baskı sonucu yol bisikletine yöneldi. Artık hep yollarda…

Berkem Ceylan (1990) Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu. Bilgi Üniversitesi ve Liverpool Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor. Kendini bildi bileli bisiklete biniyor. 2008 yılından bu yana Eurosport’da bisiklet yarışlarını anlatıyor ve yorumculuk yapıyor.

Aydın Diricanlı (1968) Ama asıl işi IT sistem danışmanlığı. Yazılımla uğraşıyor ve firmalara kurumsal teknolojik çözüm ortaklığı yapıyor.  Eşiyle bisiklet turunda tanışmış, düğünde imzaları attıktan sonra grupla bisiklet turuna çıkmış bir iki teker sevdalısı.

Burak Uğur (1980) Bujin Fight Club kurucusu. Uzun yıllar dövüş sanatlarıyla uğraştı. 2009 yılından bu yana fonksiyonel antrenmanlar ve yeni nesil antrenman teknikleri alanında ilerliyor.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

One Comment

  • Ayfer dedi ki:

    merhabalar,adım Ayfer Yeğit Manavgat ta yaşıyorum belimde kireçlenme var yürüyorum. fakat bsikletm yok yardımcı olursanız sevnirim saygılar

Yorum yaz