Skip to main content
BisikletizmBisikletli Yaşam

Islanmaktan Korkmayın Yağmuru Hissedin

By 02/09/2015Kasım 17th, 2015No Comments

Kentte bisikletli ulaşımı tercih eden kadınları, diğer kadınlara ilham versinler diye Bisikletizm’e davet etmiştik ve NEO – Nazlı Ezgi Özkan bu davete ilk cevap verenlerden oldu.

bisiklete bin

NEO’nun hikayesi:

1989 İstanbul doğumluyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarımbölümü mezuniyet derslerimi tamamladım. Mezuniyet projemi Accell Bisiklet önderliğinde dikey eksende katlanır bisiklet yaparak tamamladım. 

Bisikleti her şeyden önce bana özgür ve sağlıklı bir yaşam hakkı tanıdığı için seviyorum. Toplum içerisindeki fiziksel konumu, karbon salınımının olmaması, modern ve gelecekçi bir ulaşım aracı olması da bisiklet aşığı olmamın diğer nedenleri.

Avrupa’daki bisiklet yollarını ve istasyonlarını gördükten/ kullandıktan sonra bisikletli ulaşımın insan hayatını ne kadar kolaylaştırdığını iyice özümsedim. Sadece şehir içi ulaşım/ şehir bisikletçiliği değil, spor amaçlı da dağ bisikletçiliği yaptığım dönemler oluyor. Kısacası her yönüyle bisiklet aşığıyım.

Yağmuru sesinden anlıyorsanız bir otomobildesinizdir ama hissediyorsanız şüphesiz iki tekerlek üstündesinizdir. Islanmaktan korkmayın

Paylaşmak istediğiniz hikayenizi ve bir fotoğrafınızı gönderin, bisikletizm‘de yayınlayalım.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz