Skip to main content
Bisikletli YaşamEtkinlikGündem

Söyleşi: İzmir’in Özgür Kadınları

By 01/03/2019Mart 5th, 2019No Comments

Söyleşi: İzmir’in Özgür Kadınları

Moderatörler: Pınar Pinzuti ve Sema Gür

Konuklar: Senem Türkaydın Elmalı, Elif Birol, Canses Özel, Pembe Albayrak Emul, Bilge Ece Seyhan

Tarih: 12 Mart, Salı    Saat: 19:30

Yer: Mimarlık Merkezi, 1474. Sk. No:9, Alsancak

İzmir'in Özgür Kadınları 1Onlar gerçek hayatın içinden geldiler…Hep yoldaydılar…Onların yol hikayelerini Pınar ve Sema’nın moderatörlüğü eşliğinde tanıyacağız….  

Senem, her sabah nasıl trafiğe takılmadan önce kızını anaokuluna bırakıp sonra işe gittiğinin ve ve yanaklarının nasıl pembe kaldığının sırrını açıklayacak.

Elif ise hepimizin insan olarak sahip olduğumuz ama koruyamadığımız haklarımı neden ve nasıl savunmaya karar verdiğini anlatacak. Elif’e pişman olup olmadığını soracağız.

Canses, neden gencecik yaşında bir iş bulup çalışmak yerine kendine bir yepyeni bir meslek icat ettiğini anlatacak. Canses, daha kolay bir iş yok muydu yapacak?

Pembe yaşamının dönüm noktası olan hastalığının; onu nasıl güçlü ve gülen bir kadın haline getirdiğini. Pembe etrafındaki insanları nasıl ‘hareketlendirdin’, anlat bakalım.

Bilge ise 12 yaşında aldığı kararın hayatını nasıl değiştirdiğini ve henüz 18 yaşında olmasına rağmen kaç ömre bedel deneyimleri olduğunu anlatacak.

Sahneye çıkıp hikayelerini anlatacak kadınların ortak noktası ise bisiklet. Bisiklet eşittir özgürlük.

İnanmayacaksınız ama etkinlik ücretsiz.  Bisikletle gelenlere yol da bedava:)

Bu etkinlik bisikletizm.com, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Accell Bisiklet ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi‘nin katkıları ile gerçekleşmektedir.

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz