Skip to main content
BisikletizmBisikletli UlaşımTürkiye

Türkiye Bisiklet Yolu Ağı, ne durumda?

By 27/11/2022Aralık 3rd, 2022No Comments

TC Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayınlanan Türkiye Bisiklet Yolu Ağı ile ilgili çalışmalar ne durumda?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Bilkent Üniversitesi, özellikle yerleşim alanları dışında, ağırlıkla belediyelerin yetki ve sorumluluğu dışındaki alanlarda çeşitli amaçlarla yapılan yolculuklarda bisikletin daha güvenli, ucuz ve sürdürülebilir bir ulaşım biçimi olarak geliştirilmesi için “Türkiye Bisiklet Yolu Ağı Master Planı”nı hazırladı.

Kıyı Koridoru ve Anadolu Koridoru

“Türkiye Bisiklet Yolu Ağı Master Planı” üç ciltten oluşuyor. Cilt 1 “Stratejiler & Standartlar”, Cilt 2 “Anadolu Koridoru” ve Cilt 3 “Kıyı Koridoru” başlığıyla yayınlandı. Türkiye Yerleşimler Arası Ulaşım ve Turizm Bisiklet Yolu Ağı Master Planına ait broşür ve dokümanlar bakanlığın sayfasında incelenebilir.

türkiye bisiklet yolu ağı anadolu koridoru

Harita üzerinde oldukça güzel görünüyor. Bu yolların ne zaman hayata geçeceği hakkında bilgiye ulaşmak oldukça zor. Bilginiz varsa lütfen yorumlara yazar mısınız?

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz