Skip to main content
Bisikletizm

23 Nisan İzmir Bike Party

By 17/03/2016Nisan 24th, 2016One Comment

İzmir Bike Party Nedir?

İzmir Bike Party, bir bisiklet turu değil, bisikletin hareket etmek için araç olarak kullanıldığı bir etkinliktir. Bu etkinliğin bir şenliğe dönüşmesi ise sadece bizlerin elinde.

İzmir Bike Party Ne Zaman?

İzmir Bike Party, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 14:00’de başlayacak.

İzmir Bike Party Nerede?

Buluşma ve toplanma yeri: İzmir Konak Saat Kulesi. Toplu olarak trafiğe kapatılmış caddelerde yavaş bir tempo ile bisiklet süreceğiz, Alsancak KültürPark’a Basmane Kapısı’ndan giriş yapacağız. KültürPark’ta yetişkinler ve çocuklarla birlikte hep beraber eğleneceğiz.

izmir bike party

İzmir Bike Party için Ne Giyeceğiz?

Bu konu çok önemli. Kostümlü bisiklet turuna kostümle gelmek gerekiyor ama zorunlu değil. Kostümle gelirseniz, harika olur.

Bir masal kahramanı, çizgi roman kahramanı veya film kahramanı olmayı seçebilirsiniz. Kırmızı başlıklı kız, örümcek adam, kovboy, kedi kadın, şövalye kostümü hazırlayabilir, batman maskesi takabilir veya sadece kırmızı bir palyaço burnu veya renkli bir peruk takabilirsiniz.

Sokaklarda istediğini gibi giyinebileceğiniz bir fırsat varken bence kaçırmayın.

accell bisiklet pamuk prenses

İzmir Bike Party’ye Nasıl Hazırlanacağız?

Kostüm için karar verdiyseniz o zaman sıra bisiklette. Etkinlik için bir bisiklete ihtiyacınız var. Bisikletinizi uzun zamandır kullanmıyorsanız, o zaman bakım yapmanın hatta bir deneme turu atmanın tam zamanı.

Bisiklet dükkanlarından bisiklet kiralayabilirsiniz veya Bisim kiralık bisiklet istasyonlarından bir tane alabilirsiniz.

Çocukların, bu etkinliğe katılması çok önemli çünkü 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Çocuğunuzu taşımak için bir bisiklet aparatı alabilirsiniz. Bu listeye göz atın derim (tıklayın).

Çocuğunuza bisiklete binmeyi öğretmenin tam zamanı olabilir. Çocuğunuza 15 dakikada bisiklete binmeyi öğretmek için bu yazımı okuyun.

Etkinlik duyurusunu sosyal medyadan yapın, ne kadar çok arkadaşınızı ikna ederseniz, o kadar güzel. Yıllarca anlatabileceğiniz bir anınız olsun.

İzmir Bike Party’ye Kimleri Bekliyoruz?

Bisiklete binmek isteyen ama fırsat bulamayan herkesi bekliyoruz. Bireysel katılımların yanı sıra dernek ve kurumların da aramızda olması önemli.

Bir şirkette çalışıyorsunuz ve iş arkadaşlarınızın bisiklete binmesini çok istiyorsunuz, o zaman onları bu etkinliğe davet edin, bir kez bu mutluluğu tatsınlar, onların da hayatına bisiklet girsin.

Bir okulda çalışıyorsunuz, öğretmen arkadaşlarınızı ve velileri davet edin. 23 Nisan’ı çok farkı bir şekilde yaşamalarını sağlayın.

Bir dernekte çalışıyorsunuz ve derneğinizin tanıtılmasını istiyorsunuz. LÖSEV, Koruncuk gibi çocuk dernekleri takım halinde gelebilir, hatta dikkat çekici bir kostüm seçebilir, hatta bisiklet etkinliğinde kartvizit ve broşürlerinizi getirin ve dağıtın. Engelli derneklerini, tekerlekli sandalyedeki dostlarımızı kostümleriyle bekliyoruz. Görme engellileri onlara eşlik edecekleri dostları ile birlikte tandem bisikletleri ile bekliyoruz.

Bir kulüpsünüz; örneğin dalış kulubü. Neden balık adam kostümlerinizle gelmiyorsunuz?

Fotoğrafçılar, mutlaka gelin, çünkü sokaklarda bu kadar renkli ve farklı bir etkinliği bir daha görme ve çekme fırsatınız olmayabilir.

Belediyede çalışıyorsunuz ve iş arkadaşlarınızı siviller tarafından organize edilmiş bir etkinliğe davet etmek istemez misiniz? Hizmet sunduğunuz şehrin sokaklarında bir gün de sizler salına salına gezebilir, sokakları, parkları farklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Kısacası, Türkiye’nin ilk kostümlü bisiklet sürüşüne gelin. Çocuklarla birlikte çocuklar gibi eğlenelim.

Facebook Etkinlik Sayfası: Bisikletizm – İzmir Bike Party

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

One Comment

Yorum yaz