Skip to main content
Gezi Yazıları

İzmir Kuş Cenneti

By 16/01/2014Kasım 19th, 20152 Comments

İzmir Kuş Cenneti günübirlik bisiklet turları için çok uygun ve güzel bir destinasyon.

Kış günlerinin tembelliğinden sıyrılıp enfes bir yerde ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız Kuş Cenneti’ne gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Uzun zamandır bisiklete binmediyseniz ve yokuşlardan kaçınıyorsanız bu rota gerçekten ideal.

Bostanlı Vapur İskelesi’nden otomobillerle hiç temas bile etmek zorunda kalmadan bisiklet yolundan Sasalı’ya doğru devam ettik. Bisiklet yolu Çiğli’ye doğru genişliyor. Çoluk çocuk ailecek bisikletle gezinmek için uygun bir hal alıyor. Doğal Yaşam Parkına girmeden Kuş Cenneti tabelalarını izledik.

İzmir Kuş Cenneti’nin giriş kapısına kadar araçla gelinebiliyor. Ancak koruma alanını sadece yürüyerek veya bisikletle gezebilirsiniz. 3 farklı parkur renklerle işaretlenmiş ve kmleri belirtilmiş. Kafetaryada birşeyler atıştırıp  20 km’lik sarı renkli bisiklet ve yürüyüş parkuruna girdik.

Burası gerçekten kuşlar için bir cennet. 30 bin flamingonun hepsini gördüğümüzü düşünüyorum. Yol üzerindeki gözlem kulelerine tırmanıp bu keyifli parka  yukarıdan bakmayı da ihmal etmedik. Sağı ve solu denizle kaplı bu parkurda sessizlik için bir buçuk saat pedal çevirdik. İzmir Kuş Cenneti’nden ayrıldıktan sonra yine bisiklet yolundan Bostanlı’ya geri döndük.

izmir kus cenneti izmir kus cennetiizmir kus cenneti izmir kus cenneti izmir kus cenneti

izmir kus cenneti

izmir kus cenneti

izmir kus cenneti

Kuş Cenneti Harita

Bostanlı-Kuş Cenneti Rota

Bostanlı-Kuş Cenneti Rota

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

2 Comments

Yorum yaz