Skip to main content
Gezi Yazıları

İzmir Bisiklet Rotaları: Urla – Demircili Koyu

By 18/06/2012Kasım 24th, 2015One Comment

Mayıs ayı ile birlikte İzmir’de yağmurlar azaldı ve sonunda gece kalmalı turlar başladı. Artık her fırsatta  bisikletim‘le gezi&kamp sezonu da açılmış oldu.

Güneşli bir cumartesi sabahı erkenden yola çıkmak istedik. Akşamdan hazırladığımız çadır, uyku tulumu ve diğer kamp malzemeleri kapının önünde bisikletlere yüklenmeyi beklerken biz kahvaltı keyfini biraz abarttık. Neyse, öğlen olmadan yollara düştük.

İzmir Bisiklet Rotaları: Urla Demircili Koyu parkurunun tamamına yakını asfalt, rampaların yumuşak eğimlerde olduğu bu parkur haftasonları kalmalı turlar için ideal. Toplam 80 kmlik parkurda yerleşim yerleri sık olduğu için su ve yiyecek sorun olmadı. Çadır yerine bir kaç km kala en son marketten akşam için su ve yiyecek tedariği yapmak çok pratik oldu.

İzmir Bisiklet Rotaları demircili koyu

Güzelbahçe’den Urla yönüne doğru devam ediyoruz.

İzmir Bisiklet Rotaları demircili koyu

Kuşçular civarında tarlalardan geçerken Paolo’nun en sevmediği sebze enginarların önünden geçerken. Paolo ve enginarı aynı karede yakalamışken fotoğraflamadan edemedim.

İzmir Bisiklet Rotaları demircili koyu

Demircili Koyu

İzmir Bisiklet Rotaları demircili koyu

Kampsever -Bisikletsever dostlar evlerini kurup yerleşirken..

İzmir - Urla-Kuşçular-Demircili-Yağcılar-Urla-İzmir parkuru

İzmir – Urla-Kuşçular-Demircili-Yağcılar-Urla-İzmir parkuru

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

One Comment

  • Ayca dedi ki:

    Sevgili Pınar, beni bisikletcilerle, bisiklet kulturuyle, harika bir dunyayla tanistirdin, sana ne kadar tesekkur etsem az.. yazilarini okumak inanilmaz keyifli, artik ben de bisikletle gezi ruhunu ogrendim 🙂 dilerim ileride yukarida yazdigin gezilere gitmek de kismet olur 🙂 cok tesekkurler paylastigin icin.. opuyorum 🙂

Yorum yaz