Skip to main content
Gezi Yazıları

İtalya Bisiklet Rotası: Milano-Floransa-Siena

By 15/08/2008Kasım 23rd, 2015No Comments

İtalya Bisiklet Rotası Milano-Siena: Ağustos 2008’de Milano- Grossetto arasında yaptığımız tur, Piacenza’dan Parma’ya, oradan Appenini Dağlarına, Abetone (1388m) , Prato, Floransa, Siena ve deniz kenarında yer alan Grossetto’ya uzandı.

Milano’nun yoğun trafiğinden kurtulmak için bisiklet yolları takip edilerek güneye inilebilir veya tren ile şehirden çıkılabilir.
Toskana, bisiklet turu için inanılmaz güzel bir yer; tek şeritli yollar, yağlı boya tabloyu andıran tepeler, dünyanın en güzel evleri ve tabiiki leziz yemek ve şaraplar…

İtalya Bisiklet Rotası

İtalya Bisiklet Rotamızda anayollardan kaçındık ve harita üzerindeki yan yolları tercih ettik. Kasabaları birbirine bağlayan alternatif yollarda trafik az ve sürücüler bisikletlilere saygılı. Konaklamaiçin Bed&Breakfast tercih edilebilir. Yüksek turist sezonundan kaçınılırsa, uygun fiyata yatak+ kahvaltı seçenekleri uygun. Wild Camping yapmak gerçekten zor çünkü tüm araziler parsellenmiş ve özel mülk. Çadır kamping bulmak çok kolay değil.

İtalya Bisiklet Rotası

İtalya Bisiklet Rotası

Floransa için en az bir gün ayrılmalı. Şehrin güzelliğini hayran kalacaksınız.

İtalya Bisiklet Rotası

Amerikan mezarlığı

İtalya Bisiklet Rotası

Toscana

İtalya Bisiklet Rotası

Siena

İtalya Bisiklet Rotası

Siena

İtalya Bisiklet Rotası

Toscana, dümdüz değil. Aslında tepeleriyle ünlü. Yumuşak rampaları yorucu değil. Arada anayoldan ayrılıp, bahçelerin arasına dalmak da güzel.

Toscana

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz