Skip to main content
Bisikletli Ulaşım

Velo-city Dublin: 25-28 Haziran 2019

By 01/02/2019Temmuz 15th, 2019No Comments

Dünyanın en önemli bisiklet konferansı Velo-city, 25-28 Haziran tarihleri arasında Dublin‘de yapılacak.

Her yıl farklı bir şehrin ev sahipliği yaptığı Velo-city Konferansının bu yılki teması ‘Cycling For Ages’

velo-city-dublin

Bisiklet kullanımının yaygınlaşması konusunda çalışan politikacıların, belediye başkanlarının, özel sektör yöneticilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı zirve hem bilgi paylaşımı için hem de yeni işbirliği ağlarının kurulması için oldukça önem taşıyor.

1980 yılında ilk kez Almanya’nın Bremen kentinde yapılan Velo-city konferansı, bir yıl Avrupa’da, ertesi yıl ise okyanus aşırı bir ülkede yapılıyor.

Dublin, 2005 yılında Velo-city konferansına ev sahipliği yaptıktan sonra belediye bisikletli ulaşım için altyapı ve hizmet yatırımlarını arttırdı. 2005 yılından bugüne bisiklet kullanımı %145 arttı.

Velo-city 2019’un programına, konuşmacılarına ve kayıt sayfasına (1 Nisan’a kadar earlybird indirimi var) bu adresten ulaşabilirsiniz:  www.velo-city2019.com

Bu yıl ben yine Velo-city’de olacağım. Konferansın kapsamını merak edenler için katıldığım Velo-city’lerle ilgili ayrıntılı yazıları burada bulabilirsiniz:

Velo-city 2013 Viyana

Velo-city 2017 Nijmegen

 

Pınar Pinzuti

Blogger. Aktivist. Filolog ve Pedagog. Bisikletin dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. İnandığı şey için ise gece gündüz çalışmayı çok seviyor.

Yorum yaz